Chci podpořit

Chci podpořit

Jak podpořit provoz, rozvoj a aktivity farnosti?

Nejdůležitější ze všeho je modlitba a důvěrně žitý vztah s Ježíšem. Pokud se tak skutečně děje, následující body jsou v celku samozřejmostí:

 

Finanční částkou při sbírce v kostele

Hospodin vyzývá Izrael, aby dával desátek ze všeho, co získá. Finanční podpora církve je pro křesťana závazná i podle Patera církevních přikázání. Zkusme si spočítat, kolik je náš měsíční příjem, jaká je desetina tohoto příjmu a kolik ve skutečnosti měsíčně přispíváme na chod farnosti.

Minimální částka příspěvku osoby výdělečně činné by měla být za jednu neděli alespoň 100,- Kč. Říkáte si, že to je přeci moc. Ne, to je minimum. Když dám něco s radostným srdcem Bohu, získám zpět stokrát víc. Kdo tedy málo dá, jen málo získá nazpět.

 

Finanční dar zaslaný na účet

Ke spolufinancování farnosti lze také použít jednorázový dar či trvalý příkaz k úhradě ve vašem internetovém bankovnictví.

Číslo účtu farnosti je 2201505426/2010 Fio Banka; do poznámky uvádějte prosím DAR CÍRKVI nebo DAR NA HLAVNÍ ČINNOST.

Následující QR kód Vám pomůže předvyplnit potřebné údaje:

Na začátku roku vám rádi vystavíme potvrzení o přijetí finančního daru, které můžete uplatnit ke snížení daňového základu.

 

Věcný dar

Po dohodě s duchovním správcem lze také farnost podpořit věcným darem. Zde se fantazii meze nekladou. Jednotlivé věci se mohou pohybovat v různých finančních částkách a zahrnovat různé oblasti – od kancelářských potřeb až po elektroinstalační materiál.

Říkáte si: „Církev teď dostala spoustu peněz a pozemků a ještě chce po nás věřících další peníze.“ Církev tzv. „Církevními restitucemi“ nezbohatla, jen se postupně stává nezávislou na státu. Proto se farnost neobejde bez podpory každého jednotlivého farníka. Níže je odkaz na stránky, kde si můžete přečíst 10 mýtů o „Církevních restitucích“: Desatero mýtů a fakt.

 

Zapojením se do konkrétní služby ve farnosti

To, že je kostel otevřený, uklizený a nazdobený, není samozřejmostí. Kněz není schopen všechny tyto "drobnosti" zajišťovat. Proto je vždy vděčný za ochotné farníky, kteří nabízejí své dovednosti a síly. Nic však netrvá věčně, a proto je stále možnost se zapojit do krátkodobé výpomoci či dlouhodobější spolupráce.